Muraspec

Muraspec jest międzynarodowym liderem w sektorze tapet komercyjnych produkowanych seryjnie i na zamówienie. Nasze dziedzictwo sięga lat 50-tych. XIX wieku a ogólnoświatowa renoma naszych produktów potwierdza ich wyjątkową jakość, niezwykły styl oraz wyjątkowe wsparcie techniczne produkcji.

Początki

Firma rozpoczęła działalność w połowie XIX wieku jako garbarnia skóry specjalizująca się w wykańczaniu skór przed ich zastosowaniem w produkcji wyrobów skórzanych.

W początkach dwudziestego wieku globalny sektor wyrobów skórzanych systematycznie przenosił się do krajów rozwijających się, których zakłady zajmujące się wykańczaniem skór i produkcją wyrobów skórzanych rozkwitały. W tym okresie inwestycje w zasoby i umiejętności technologiczne umożliwiły Spółce przekształcenie swojej oferty biznesowej i produkcję powlekanego PCV jako sztucznej skóry z zastosowaniem winylu.

W latach 50-tych. XX w. nastąpiła dalsza dywersyfikacja działalności - wprowadzenie pięknych, trwałych oklein ściennych winylowych. W obliczu szybko rosnącego popytu produkcja tapet winylowych była intensywnie rozwijana, co umożliwiło marce wejście w nowe sektory, w tym szpitale, hotele, lotniska, budynki biurowo-handlowe i publiczne z pomocą architektów i projektantów wnętrz. Produkowano także tapety do zastosowań mieszkalnych i sprzedawano je przez wiele kanałów.

W latach 70-tych. XX w. działalność poszerzała się dalej i przekształciła się w globalną sieć kanałów sprzedaży okładzin ściennych. W efekcie firma wygrała nagrodę eksportową a zakład w East Peckham w Kent mógł rozbudować się tak, by pomieścić większy asortyment maszyn.

Firma w dalszym ciągu dobrze prosperowała. W roku 1998 stała się częścią konglomeratu amerykańskiego, będącego największym światowym producentem komercyjnych okładzin ściennych.

Dziś

Dziś Muraspec jest niezależną spółką zajmującą się projektowaniem, produkcją i dystrybucją komercyjnych i domowych luksusowych okładzin ściennych. Firma w dalszym ciągu znajduje się w East Peckham w Kent, gdzie działa już od prawie stulecia. W dalszym ciągu inwestujemy zarówno w rozwój projektów, jak i w technologię, w celu uzyskania wspaniałych i trwałych ognioodpornych okładzin ściennych, dzięki czemu utrzymujemy pozycję międzynarodowego lidera na globalnym rynku okładzin ściennych.

Produkcja w Wielkiej Brytanii

Nasz szeroki asortyment okładzin ściennych (z których wszystkie są ognioodporne w standardzie Euroclass B) jest produkowany w nowoczesnym zakładzie z użyciem najnowszych technologii nadruku przez doświadczonych pracowników, z których wielu pracuje w firmie już od dziesięcioleci.

Modne projekty

Dążymy do doskonałości w projektowaniu, dzięki czemu architekci i projektanci wnętrz używają naszych produktów w najbardziej luksusowych hotelach, jachtach, placówkach służby zdrowia, biurach, studiach i innych wysokiej klasy projektach komercyjnych na całym świecie.

Obszerna biblioteka zawierająca szeroki zakres wzorów i struktur pozwala nam tworzyć okładziny ścienne na zamówienie, dzięki umiejętnościom pracowników naszego studia projektowego. Oferujemy tysiące projektów - od klasycznych do nowoczesnych, w szerokim zakresie opcji kolorystycznych. Nasi projektanci pozostają na bieżąco z trendami w projektowaniu wnętrz, zatem kolekcje, które wprowadzamy na rynek kilka razy w roku są zawsze w czołówce światowych tendencji w projektach wnętrz.

Międzynarodowa marka Fardis projektuje i produkuje luksusowe tapety i tkaniny dla wymagających klientów od roku 1967. Pierwotnie zainspirowana sztuką i rzemiosłem, firma Fardis znana jest z żywych kolorów, wyszukanych projektów i wysokiej jakości wykończenia oraz trwałości swoich tapet i tkanin.

Nasze luksusowe tekstylne okładziny ścienne są produkowane zgodnie z tradycyjnym flamandzkim rzemiosłem i doświadczeniem w naszym belgijskim zakładzie - najstarszej przędzalni w kraju, założonej w roku 1848.

Dziś wszystkie tapety produkowane przez firmę Fardis działającą w ramach Grupy Muraspec są projektowane i produkowane na miejscu przez doświadczonych projektantów i pracowników technicznych z użyciem nowoczesnej infrastruktury. Nasze produkty są użytkowane w najznamienitszych butikach i luksusowych rezydencjach na całym świecie.

Niezależnie od tego, jaki klimat otoczenia chcesz stworzyć - od spokojnego i sprzyjającego odpoczynkowi do rześkiego i energicznego - Fardis posiada produkty w odpowiednim stylu. Kolekcje Fardis, oferujące tysiące wspaniałych projektów i kolorów do wyboru, stanowią eklektyczną mieszankę nowoczesnej klasyki, wykwintnych tkanin, misternych wzorów roślinnych i kwiatowych oraz awangardowych tapet o geometrycznych wzorach.

Jeżeli chcesz stworzyć prawdziwie unikalny wzór, nasz zespół zdolnych pracowników będzie współpracował z Tobą, tworząc twoje własne arcydzieło i drukując Twoje obrazy na naszych tapetach. Świat nieskończonych możliwości.

WIĘCEJ...

Skontaktuj się z nami!

Proszę wypełnić wymagane pola.
Proszę wypełnić wymagane pola.
Proszę wypełnić wymagane pola.
Proszę wypełnić wymagane pola.
Administratorem strony oraz danych osobowych jest Właścicielem i operatorem serwisu jest MARKUSS SP Z O O z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Pańska 75, 00-834 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przezSĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO pod numerem KRS:0000543948 , numer NIP:5272730011, numer REGON:360811225. Skontaktować się z nami możesz mailowo biuro@markuss.pl . Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.

Tapety na Twoją miarę - Markuss

Markuss