PRAWIDŁOWE PRZYGOTOWANIE ŚCIANY POD TAPETĘ

ŚCIANA POWINNA BYĆ:


 • Idealnie gładka, jak pod malowanie. Tapeta nie przykrywa nierówności, często je uwypukla.
 • W jednolitym kolorze. Ściany pod tapety malujemy systemem grunt-malowanie-grunt (unikamy farb gruntujących i dolewania farby do gruntu).
 • Mocno zagruntowana jednym z następujących środków: Ceresit CT 17, grunt Vescom, grunt Buildfix, Mapeigrunt i primer Mapei, grunt SOPRO. (gruntujemy wszystkie rodzaje ścian: karton-gips, tynkowe, deweloperskie, pomalowane).
 • Ściany i sufit przyległe do miejsca tapetowania należy pomalować na gotowo, a kolor z tych ścian powinien wchodzić na powierzchnię tapetowania na maksymalnie kilka milimetrów.
 • Listwy przypodłogowe, futryny i inne elementy drewniane, z kamienia lub metalowe, do których będzie przylegać tapeta, powinny być zaakrylowane i dokładnie umyte. Często nie widać plam z farby i gruntów, a po położeniu tapety stracimy możliwość czyszczenia tego benzyną i inną chemią. Położenie akryli po tapecie staje się bardzo trudne albo niemożliwe.
 • Kontakty i gniazdka powinny być zamontowane bez oprawek, a dziury pod kinkiety i obrazki wywiercone.
 • Kaloryfery powinny być zdjęte, a meble odsunięte na metr od ściany.

  Polecane przez nas środki gruntujące:POBIERZ

INSTRUKCJA GRUNTOWANIA

Gruntujemy pędzlem, wcierając preparat w ścianę, bardzo obficie. Czynność należy od razu powtórzyć dla lepszego efektu. Kolejnego dnia gruntujemy jeszcze raz. Po upływie doby sprawdzamy, czy ściana jest zagruntowana do powierzchni niechłonnej (zmoczenie ściany nie powinno zmienić jej koloru). Tapetowanie w mieszkaniu powinno odbywać się na samym końcu remontu. Przed tapetowaniem powinno się dokładnie posprzątać po remoncie.

POBIERZ

ZANIM SIĘ UMÓWISZ!

UPEWNIJ SIĘ, ŻE NA CZAS ZDĄŻYSZ Z:

 • Odebraniem i dostarczeniem tapety na miejsce montażu

 • Zagruntowaniem ściany

 • Montażem listwy przypodłogowej

 • Posprzątaniem po remoncie

Skontaktuj się z nami!

Proszę wypełnić wymagane pola.
Proszę wypełnić wymagane pola.
Proszę wypełnić wymagane pola.
Proszę wypełnić wymagane pola.
Administratorem strony oraz danych osobowych jest Właścicielem i operatorem serwisu jest MARKUSS SP Z O O z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Pańska 75, 00-834 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przezSĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO pod numerem KRS:0000543948 , numer NIP:5272730011, numer REGON:360811225. Skontaktować się z nami możesz mailowo biuro@markuss.pl . Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.

Tapety na Twoją miarę - Markuss

Markuss