Skip to main content

ludek

Kleje do tapet

 

Podstawowe informacje o klejach do tapet

Tapetowanie to atrakcyjny sposób wykańczania ścian. Aby jednak tapeta (lub fototapeta) pięknie się prezentowała i przylegała do ściany przez długi czas, potrzebujemy odpowiedniego kleju. Musimy mieć na uwadze, że do każdego rodzaju tapety są odpowiednie rodzaje klejów. Tapety flizelinowe, winylowe lub papierowe różnią się materiałem. Podczas montażu zachowują się w inny sposób, dlatego tak ważne jest, aby klej był dopasowany do odpowiedniego ich rodzaju.

Większość producentów dodaje do swoich wydruków klej w proszku. Jest to produkt do samodzielnego przygotowania. Wymaga połączenia z dokładnie odmierzoną ilością wody, a następnie odpowiedniego wymieszania. Nie robiąc tego na co dzień, bez doświadczenia, efekty mogą być niezadowalające. Dzieje się tak z powodu dodaniu zbyt dużej ilości wody, przez co klej traci swoje właściwości. Nierównomierne wymieszanie kleju powoduje tworzenie się grudek, które później będą widoczne pod tapetą. Tego typu wyzwania mogą się pojawiać na każdym kroku. Nie jest on także tak skuteczny, jak klej gotowy. Bazując na własnym wieloletnim doświadczeniu w montażu tapet polecamy kupować profesjonalne kleje, które gwarantują perfekcyjne przyleganie materiału do ścian.

W momencie, kiedy korzystają Państwo z usług naszej firmy o klej nie trzeba się martwić. Jest on już wliczony w cenę montażu tapety za metr kwadratowy. Dla firmy, która zajmuje się przede wszystkim wykonawstwem, praca na najwyższej jakości chemii jest szczególnie ważna. To właśnie dzięki profesjonalnym materiałom i wypracowanej jakości montażu nasi klienci cieszą się wieloletnimi realizacjami, a my z czystym sumieniem udzielamy 3 letniej gwarancji” – tłumaczy Rafał Fojcik, Ekspert ds. Montażu w Markuss Sp. z o.o.

Jak jednak wybrać odpowiedni klej nie korzystając z ekipy montażowej? Oferta rynkowa gotowych klejów do tapet jest niezwykle zróżnicowana. Wybór właściwego rozwiązania to zatem nie lada wyzwanie. W końcu ostateczny efekt wizualny to nie tylko piękny wzór i bogata kolorystyka. To przede wszystkim prawidłowy sposób położenia tapety. Na dzień dzisiejszy, mając przetestowane dziesiątki klejów, polecamy kleje do tapet i fototapet marki Wallfix (Heavy, Super Heavy i Super Heavy Plus), które można także kupić w naszej firmie po okazyjnej cenie: https://markuss.pl/sklep.

Jest on gotowy do natychmiastowego użycia. Wyprodukowany na bazie skrobi z elementami uszlachetniającymi, wraz ze środkami grzybobójczymi z pewnością ułatwi każdy montaż tapety o podłożu tekstylnym. Posiada wysoką siłę wiązania, a także długi czas przydatności po otwarciu.

Pamiętajcie, aby przed montażem tapety (lub fototapety) należy zwrócić szczególną uwagę na specyfikacje podane na opakowaniu przez producenta. Nie każdy klej jest uniwersalny, więc nie nadaje się wszystkich materiałów. Specyfikacja jest równie ważna dla dobrania odpowiednich proporcji, co przekłada się na skuteczność pracy. Jeżeli nie jesteście pewni, czy zakupiony klej będzie odpowiedni do Waszej tapety – skontaktujcie się z naszymi Ekspertami.

Mamy nadzieję, że powyższy materiał będzie przydatny. Staraliśmy się przygotować źródło wiedzy oparte na naszych własnych doświadczeniach licząc, że po jego przeczytaniu bez obaw zastosujecie właśnie takie rozwiązanie u siebie.

Markuss

Skontaktuj się z naszym zespołem

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania związane z montażem tapet. Opowiemy Ci o rodzajach tkanin i najnowszych trendach. Doradzimy w trudnych sprawach, zamówimy tapety, umówimy się na montaż. Jeżeli mieszkasz w Warszawie lub okolicach, zapraszamy do kontaktu osobistego w naszej siedzibie. Będziesz miał okazje obejrzeć katalogi naszych dostawców i partnerów handlowych z Polski i całego świata.

Nasze Biuro Obsługi Klienta:

 

Biuro Markuss

Umówienie montażu
/ Obsługa Klienta

+48 784 949 719

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Michał

Menadżer Sprzedaży
i Marketingu

+48 784 949 719

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Łukasz Martyński

Właściciel / CEO

+48 787 999 788

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasze zespoły montażowe poznasz w sekcji O NAS