fbpx

ludek

ściany gładkie
i nierówne

 

Tapety na gładkie ściany i nierówności

Wpływ na to, czy tapeta będzie efektowną ozdobą ściany, ma nie tylko odpowiedni wybór grafiki i materiału. Równie ważne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Zdarza się, że deweloper popełni błąd w sztuce budowalnej i przekaże nam mieszkanie, dom lub biuro z różnymi niedociągnięciami. Do takich należą m.in. nierówności ścienne.

Różnica w wysokości stropu, krzywizny ścian i wybrzuszenia powstałe na tynku to często spotykane defekty, które nie łatwo skorygować. Przed dokonaniem procesu gruntowania warto zatem upewnić się, czy ściana nie potrzebuje dodatkowych zabiegów. Może to być nałożenie dodatkowej warstwy gładzi szpachlowej, bardziej dokładne przetarcie papierem ściernym, wypełnienie dziur i wgłębień zaprawą gipsową lub naklejenie na całość powierzchni papieru gładziowego. Rozwiązań jest tyle, ile problemów, z którymi walczymy. Tam, gdzie żaden zabieg nie będzie na tyle efektywny, aby zamaskować defekty można nałożyć odpowiednią tapetę. Nie wszystkie jednak do tego się nadają.

Są w sprzedaży tapety, które pokażą wszystkie niedoskonałości, każdą drobną dziurkę, wybrzuszenie i krzywiznę, mimo, że przed wytapetowaniem ściana wydawała się być idealnie gładka. Tą specyficzną kategorią tapet będą materiały mono-kolorowe oraz wywodzące się z kategorii tzw. tapet metalicznych. Dzieje się tak z powodu światła, które nadaje materiałowi oryginalne i niepowtarzalne właściwości dekoracyjne. Odbijające się promienie podkreślają elegancki i szlachetny wygląd tapety oraz eksponują ścianę na tle pozostałych powierzchni. Jeżeli jednak nikt nas nie poinformuje, że takie okładziny mogą być układane wyłącznie na perfekcyjnie wyrównane powierzchnie osiągniemy rezultat odwrotny do zamierzonego. Położone tapety w parze z odbitym światłem od swojej powłoki uwydatnią nam wszystkie nierówności na ścianie” – tłumaczy Rafał Fojcik, Ekspert ds. Montażu w Markuss Sp. z o.o.

Jaką zatem wybrać tapetę na ścianę z nierównościami? Do niwelowania tego typu mankamentów świetnie nada się tapeta winylowa na podkładzie flizelinonym. Jest grubsza od innych materiałów, a konsystencja spienionej pianki doskonale maskuje drobne zagłębienia i nie uwypukla się mocno na wybrzuszeniach.

Warto postawić także na odpowiedni motyw graficzny, który pomoże zamaskować niedoskonałości. Im więcej wzorów, które przyciągają uwagę, tym łatwiej jest ukryć wszelkie błędy. Modne motywy liściaste, imitacje betonu, starych cegieł lub drewnianych paneli, a także wszelkiego rodzaju kwiaty i żywe grafiki pięknie udekorują pomieszczenie oraz ukryją problem nierówności.

Stosując się do powyższych porad z pewnością uda Wam się kreatywnie wybrnąć z problemu mniejszych nierówności. Jeżeli nie jesteście jednak pewni, czy zakupiona tapeta będzie odpowiednia do Waszej ściany – skontaktujcie się z naszymi Ekspertami [Kliknij TUTAJ].

Mamy nadzieję, że powyższy materiał będzie przydatny. Staraliśmy się przygotować źródło wiedzy oparte na naszych własnych doświadczeniach licząc, że po jego przeczytaniu bez obaw zastosujecie właśnie takie rozwiązanie u siebie.

Markuss

Skontaktuj się z naszym zespołem

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania związane z montażem tapet. Opowiemy Ci o rodzajach tkanin i najnowszych trendach. Doradzimy w trudnych sprawach, zamówimy tapety, umówimy się na montaż. Jeżeli mieszkasz w Warszawie lub okolicach, zapraszamy do kontaktu osobistego w naszej siedzibie. Będziesz miał okazje obejrzeć katalogi naszych dostawców i partnerów handlowych z Polski i całego świata.

Nasze Biuro Obsługi Klienta:

 

Marcin Welk

Umówienie montażu
/ Specjalista ds. Obsługi Klienta

+48 784 949 719

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Olga Ciarka

Zamówienia tapet
/ Menadżer Sprzedaży

+48 666 291 996

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Maciej Kussy

Właściciel / CEO

+48 500 203 880

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasze zespoły montażowe poznasz w sekcji O NAS