Skip to main content

ludek

Drzwi

i meble

 

Jak przygotować do tapetowania drzwi ukryte oraz wejściowe, a także inną powierzchnię meblową?

Dekorowanie drzwi i mebli tapetą staje się domeną nie tylko fanów wszelkich samodzielnych dekoracji domowych. Zabieg ten można coraz częściej dostrzec w przestrzeniach biurowych oraz wszędzie tam, gdzie modna aranżacja z wykorzystaniem oryginalnych wzorów ma nadrzędne znaczenie.

Aby jednak udało się zamontować tapetę na takich elementach musi zajść kilka sprzyjających ze sobą okoliczności: płaska powierzchnia, niezbyt zaokrąglone brzegi i oczywiście odpowiednia tapeta. W ten sposób można ozdobić każdą powierzchnię drewnianą, plastikową i szklaną, więc możliwości są praktycznie nieskończone: szafy, półki, drzwi, fronty, a nawet blaty. Dzięki odpowiednio dobranym tapetom można także nadać blask i przywrócić życie starym meblom lub zaprojektować niewidoczne drzwi typu „secret”.

Jak przygotować się do tapetowania drzwi ukrytych oraz mebli?

Jeżeli posiadamy drzwi ukryte, planujemy oryginalnie ozdobić drzwi wejściowe lub udekorować tapetą wybrany mebel to właściwie nie trzeba nic robić, aby cieszyć się z pięknego efektu końcowego. Tak się dzieję, jeżeli zamówimy aplikację tapety w specjalistycznej firmie montażowo-wykończeniowej jak Markuss, której Eksperci ds. montażu tapet zajmą się odpowiednim zmatowieniem powierzchni materiału klejonego i profesjonalną aplikacją tapety. Najlepszą opcją do ozdabiania mebli są tapety flizelinowe ale spokojnie można przemyśleć zakup innego materiału. Odradzamy jednak tapety papierowe, które mają tendencję do wypaczania wybranych elementów na powierzchniach meblowych i nie tylko. Ważne jest także, aby wybrana przez Was tapeta nie gryzła się z innymi elementami ozdobnymi pomieszczenia.” – tłumaczy Maciej Kussy, Właściciel w Markuss Sp. z o.o.

Jak to robią nasi Eksperci?

 Jeżeli montaż wymusi na nas zdemontowanie drzwi, może się okazać, że zajdzie potrzeba ich ponownego wyregulowania. Zawsze staramy się robić to w zakresie naszych prac montażowych, ale zdarzają się sytuacje, że niezbędna będzie pomoc klienta, stolarza lub właściwego specjalisty. Inaczej wygląda sytuacja, gdy klient jest dopiero na etapie planowania. Wówczas doradzamy zakup specjalnej ramki (np. u stolarza), która stanowi element skrzydła drzwi. Umożliwia ona estetyczne wklejenie tapety i zapewnia ochronę przed zadzieraniem. Zdarzają się także projekty , które uwzględniają zawijanie tapety na boczne krawędzie drzwi. Jest to dobry pomysł, ale wymaga spełnienia kilku warunków:

  • tapeta nie może być zbyt gruba, aby nie tworzyły się purchle na zwinięciu;
  • szczelina między drzwiami i framugą musi być wystarczająco duża, żeby tapeta się nie zadzierała lub nie utrudniała ich otwarcia;
  • jeżeli tapeta ma wzór, jej zwinięcie musi być zaplanowane już na etapie zamówienia gdyż generuje to duży odpad materiału przy montażu.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowego przygotowania powierzchni przed tapetowaniem, najlepiej skontaktujcie się z naszymi Ekspertami [Kliknij TUTAJ].

Mamy nadzieję, że powyższy materiał będzie przydatny. Staraliśmy się przygotować źródło wiedzy oparte na naszych własnych doświadczeniach licząc, że po jego przeczytaniu bez obaw zastosujecie właśnie takie rozwiązanie u siebie.

Markuss

Skontaktuj się z naszym zespołem

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania związane z montażem tapet. Opowiemy Ci o rodzajach tkanin i najnowszych trendach. Doradzimy w trudnych sprawach, zamówimy tapety, umówimy się na montaż. Jeżeli mieszkasz w Warszawie lub okolicach, zapraszamy do kontaktu osobistego w naszej siedzibie. Będziesz miał okazje obejrzeć katalogi naszych dostawców i partnerów handlowych z Polski i całego świata.

Nasze Biuro Obsługi Klienta:

 

Biuro Markuss

Umówienie montażu
/ Obsługa Klienta

+48 784 949 719

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Michał

Menadżer Sprzedaży
i Marketingu

+48 784 949 719

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Łukasz Martyński

Właściciel / CEO

+48 787 999 788

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasze zespoły montażowe poznasz w sekcji O NAS