PRAWIDŁOWE PRZYGOTOWANIE ŚCIANY POD TAPETĘ

ŚCIANA POWINNA BYĆ:

  • Idealnie gładka, jak pod malowanie. Tapeta nie przykrywa nierówności, często je uwypukla.
  • W jednolitym kolorze. Ściany pod tapety malujemy systemem grunt-malowanie-grunt (unikamy farb gruntujących i dolewania farby do gruntu).
  • Mocno zagruntowana jednym z następujących środków: Ceresit CT 17, grunt Vescom, grunt Buildfix, Mapeigrunt i primer Mapei, grunt SOPRO. (gruntujemy wszystkie rodzaje ścian: karton-gips, tynkowe, deweloperskie, pomalowane).
  • Ściany i sufit przyległe do miejsca tapetowania należy pomalować na gotowo, a kolor z tych ścian powinien wchodzić na powierzchnię tapetowania na maksymalnie kilka milimetrów.
  • Listwy przypodłogowe, futryny i inne elementy drewniane, z kamienia lub metalowe, do których będzie przylegać tapeta, powinny być zaakrylowane i dokładnie umyte. Często nie widać plam z farby i gruntów, a po położeniu tapety stracimy możliwość czyszczenia tego benzyną i inną chemią. Położenie akryli po tapecie staje się bardzo trudne albo niemożliwe.
  • Kontakty i gniazdka powinny być zamontowane bez oprawek, a dziury pod kinkiety i obrazki wywiercone.
  • Kaloryfery powinny być zdjęte, a meble odsunięte na metr od ściany.

Polecane przez nas środki gruntujące

sopro

sopro

primer

primer

buildfix

buildfix

mapeigrunt

mapeigrunt

C17

C17

Skontaktuj się z nami!

Proszę wypełnić wymagane pola.
Proszę wypełnić wymagane pola.
Proszę wypełnić wymagane pola.
Proszę wypełnić wymagane pola.
Administratorem strony oraz danych osobowych jest Właścicielem i operatorem serwisu jest MARKUSS SP Z O O z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Pańska 75, 00-834 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przezSĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO pod numerem KRS:0000543948 , numer NIP:5272730011, numer REGON:360811225. Skontaktować się z nami możesz mailowo biuro@markuss.pl . Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.

Tapety na Twoją miarę - Markuss

Markuss